Izdesh
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Partner
Latest topics
» artuq ishqa arlashmang
Mon Jul 13, 2015 3:51 am by Semet_uyghur

» jinning qesti shaptulda
Tue Jul 07, 2015 10:26 am by uyghur123

» uyghurlarning dadisi kim?
Fri Jul 03, 2015 8:37 am by Semet_uyghur

» özimizning yüzige özimiz urduq
Tue Jun 23, 2015 5:21 am by uyghurman

»  alte yürüsh dacha
Thu Jun 18, 2015 4:15 am by uyghur123

» FW:tariximizda bügünimizde
Tue Sep 09, 2014 3:40 am by uyghur123

» FW:sergerdan hökümiti
Wed Sep 03, 2014 3:29 am by uyghur123

» FW:kim uchun ishleydu
Tue Sep 02, 2014 3:42 am by uyghurman

» FW:xiyanetchilik yoqimamdu
Fri Aug 29, 2014 4:00 am by uyghur123


rfa ning wezipisi nime ?

Go down

rfa ning wezipisi nime ?

Yollash  zawutabcd on Fri Mar 30, 2012 12:11 pm

rabiye qadir xanimning qarishiche rfa uyghur bölümining eng asasliq wezipisi uyghurni ichki jehettin parchilap xitayning uyghurlarni qirghin qilishigha jamaet pikri toplap bérish iken.bu ishlarni sidiq haqi rozi ependi qalghach uwisidiki mexpi sirlardigen maqalisida tepsili sözleptu. sidiq haqi ning diyishiche
rfa uyghur bölümining mesuli bolghan dolqun qembiri ni rishat abbas uyghur bölümige bashliq qilghanmish.uyghur nölümining barliq ishliri dolqun qembirining barliq ish herketliri rishat abbasning perde arqisida qomandanliq qilishi arqiliq bolidiken.rishat abbas we dolqun qembri we ular radiogha orunlashturghan choghluq,zemire ,erkin tarim qatarliqlar xitay bilen munasiwetlik iken. nime digen iplas kishiler bu .nime digen shermendichilik bu? hilimu sidiq haji ependim bulup qaptiken.bu ishlarni yézip qaldurdighan, sözlep béridighan ,undaq bolmighan bolsa bukishiler xeliqni yene qanchilik koldurlitattikin..

zawutabcd

Anzahl der Beiträge : 20
Anmeldedatum : 2012-02-24

Qollan'ghuchi profilini körüsh

Choqqigha qaytish Go down

Choqqigha qaytish


 
Permissions in this forum:
Bu sehipidiki yézilmilargha jawab yazalmaysiz.